Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Professorer och Docenter

Professorer

Namn Telefon Epost
Beach, Dennis 031-786 2274 dennis.beach@ped.gu.se

Berhanu, Girma

031-786 2325 girma.berhanu@ped.gu.se
Blossing, Ulf
031-786 2403 ulf.blossing@gu.se
Dovemark, Marianne 031-786 2774 marianne.dovemark@ped.gu.se
Giota, Joanna 031-786 2124 joanna.giota@ped.gu.se
Hjörne, Eva 031-786 2474 eva.hjorne@ped.gu.se
Rosén, Monica 031-786 2435 monica.rosen@ped.gu.se
Rönnerman, Karin 031-786 2174

karin.ronnerman@ped.gu.se

Sylvén, Liss Kerstin 031-786 2388 lisskerstin.sylven@ped.gu.se
Wolff, Ulrika 031-786 2219 ulrika.wolff@ped.gu.se
Öhrn, Elisabet 031-786 2412 elisabet.ohrn@ped.gu.se

Seniora Professorer

Namn Telefon Epost
Erickson, Gudrun 031-786 2453 gudrun.erickson@ped.gu.se
Gustafsson, Jan-Eric 031-786 2420 jan-eric.gustafsson@ped.gu.se
Lander, Rolf 031-786 2436 rolf.lander@ped.gu.se
Lindblad, Sverker 031-786 2511 sverker.lindblad@ped.gu.se
Ohlander, Sölve 031-786 2465 solve.ohlander@ped.gu.se
Reichenberg, Monica 031-786 2451 monica.reichenberg@ped.gu.se
Thång, Per-Olof 031-786 2239 per-olof.thang@ped.gu.se

Emeriti och Emeritæ

Namn Telefon Epost
Ahlberg, Ann   ann.ahlberg@ped.gu.se
Askling, Berit 031-786 2401 berit.askling@ped.gu.se
Gunnarsson, Lars   lars.gunnarsson@ped.gu.se
Lassbo, Göran 031-786 2405 goran.lassbo@ped.gu.se
Munck, Ingrid   ingrid.munck@ped.gu.se

Docenter

Namn Telefon Epost
Angervall, Petra 031-786 2472 petra.angervall@ped.gu.se
Apelgren, Britt-Marie 031-786 2249 brittmarie.apelgren@ped.gu.se
Berggren, Caroline 031-786 2061 caroline.berggren@ped.gu.se
Hakvoort, Ilse 031-786 2485 ilse.hakvoort@ped.gu.se
Hansen Yang, Kajsa 031-786 2397 kajsa.yang-hansen@ped.gu.se
Holm, Ann-Sofie 031-786 2320 ann-sofie.holm@gu.se
Jonsson, Anna-Carin 031-786 2323 anna-carin.jonsson@gu.se
Klapp, Alli 031-786 2770 alli.klapp@ped.gu.se
Lindberg, Viveca 031-786 4126 viveca.marianne.lindberg@gu.se
Molander Beyer, Marianne 031-786 2226

marianne.molander-beyer@ped.gu.se

Myrberg, Eva 031-786 2145 eva.myrberg@ped.gu.se
Olin, Anette 031-786 2650 anette.olin@ped.gu.se
Thoutenhoofd, Ernst 031-786 2153  ernst.thoutenhoofd@gu.se
Wärvik, Gun-Britt 031-786 2266 gun-britt.warvik@ped.gu.se

 

Snabbval IPS

Sidansvarig: Elisabet Öhrn|Sidan uppdaterades: 2018-01-24
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?